Podsumowanie II edycji projektu „MENTORING – ABSOLWENT VIP”

Studenci rozwijają skrzydła pod okiem mentorów!

W dniu 10 czerwca br. podczas uroczystego spotkania w zabytkowej sali Pałacu Biedermanna podsumowana została II edycja projektu „MENTORING – Absolwent VIP”. W projekcie wzięło udział elitarne grono prezesów i menedżerów największych firm w Łodzi i regionie – wybitni absolwenci UŁ ze świata biznesu, w tym m.in. Renata Sima – Dyrektor HP Global Business Center Sp. z o.o. czy Mariola Belina-Prażmowska – Wiceprezes Zarządu ds. rozwoju i relacji inwestorskich Pelion S.A.

Projekt „MENTORING – Absolwent VIP” jest autorskim przedsięwzięciem Uniwersytetu Łódzkiego. Jego głównym założeniem jest włączenie wybitnych absolwentów Uczelni w proces rozwoju kariery naukowej i zawodowej najzdolniejszych studentów. Na zaproszenie JM Rektora, prof. Włodzimierza Nykiela, odpowiedziało kilkadziesiąt osób absolwentów Uczelni, ludzi sukcesu, znanych i cenionych osobistości ze świata nauki, kultury i biznesu, którzy zadeklarowali gotowość objęcia opieką mentorską podopiecznych wyłonionych w procesie rekrutacji. Spośród nadesłanych aplikacji w listopadzie wyłoniona została grupa 26 studentów, którzy trafili pod skrzydła mentorów.

Druga edycja projektu „MENTORING – Absolwent VIP” trwała od stycznia br. Przez okres pięciu miesięcy 26 par „uczeń – mistrz” poznawało się, zdobywało nowe umiejętności, podejmowało wyzwania, by wspólnie wypracować model efektywnej współpracy i osiągać wyznaczone na pierwszym spotkaniu cele. Projekt mentorski to unikatowa szansa dla studentów by pod okiem ekspertów, praktyków biznesu, poszerzać wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. Dla mentorów to okazja by w twórczy sposób włączyć się w proces edukacji najzdolniejszych łódzkich żaków.

Pierwsza, pilotażowa edycja rozpoczęła się w marcu 2014 roku i trwała cztery miesiące. Do udziału w projekcie Uniwersytet Łódzki wyłonił 25 najlepszych studentów. Wśród mentorów znaleźli się wówczas m.in. Tatiana Okupnik i Cezary Grabarczyk.

Rekrutacja studentów i mentorów do III edycji projektu mentorskiego w roku akademickim 2015/2016 rozpocznie się w październiku br.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia tutaj.