Wykład Ekspercki Absolwent VIP – Jerzy Czubak, Dyrektor Operacyjny Amcor Tobacco Packaging

Wykład pt.: „Moralność kapitalizmu na przykładzie działalności firmy Amcor Ltd.” odbędzie się 26 marca br., o godz. 15:30 w Pałacu Biedermanna przy ul. Franciszkańskiej 3/5 w Łodzi. Wygłosi go Jerzy Czubak, członek kierownictwa Amcor Ltd., Dyrektor Operacyjny Amcor Tobacco Packaging.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ Z WYKŁADU (flickr).

Grupa Amcor jest jednym z dwóch największych producentów opakowań na świecie. Koncern posiada w Łodzi 3 zakłady produkcyjne i jest jednym z największych inwestorów zagranicznych, który nie tylko inwestuje w Łodzi w najnowocześniejszy park maszynowy, ale też lokuje tu swoje centrum badawczo-rozwojowe. Pan Jerzy Czubak jest członkiem kierownictwa Amcor i Dyrektorem Operacyjnym Amcor Tobacco Packaging. Podlega mu 25 fabryk Amcora w Europie, Azji i obu Amerykach.

Jerzy Czubak z wykształcenia jest teatrologiem (absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim). Jest także twórcą, animatorem i mecenasem łódzkiej kultury. Dzięki niemu koncern Amcor wspierał m.in. festiwale: Camerimage, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Artura Rubinsteina, Konkurs Plastyczny im. Wł. Strzemińskiego oraz Teatr Powszechny, Muzeum Miasta Łodzi i Muzem Sztuki. W fabryce Amcora przy ul. Aleksandrowskiej 55 istnieje galeria sztuki, w której od 20 lat swój dorobek prezentują profesorowie, wykładowcy i absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest też jednym z twórców i Dyrektorem kultowego w latach 80-tych festiwalu „Łódźstock”. Jerzy Czubak prowadził i prowadzi aktywa działalność społeczną. Po roku 1989 aktywnie uczestniczył w tworzeniu instytucji demokratycznych. Był współzałożycielem i Vice Prezesem Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej, członkiem założycielem Kongresu Liberalno-Demokratycznego w Łodzi, współzałożycielem i członkiem Rady Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości. Obecnie jest członkiem Rady Zarządzającej PAM Center Uniwersytetu Łódzkiego, członkiem Rady Muzeum Sztuki MS2 oraz jednym z doradców Prezydenta Miasta Lodzi.

W ramach projektu Absolwent VIP, Uniwersytet Łódzki pragnie nawiązać współpracę ze znanymi osobistościami ze świata nauki, sztuki, polityki i biznesu, które ukończyły studia na UŁ. Uczelnia poprzez dedykowane inicjatywy oraz wydarzenia pragnie zachęcić je do udziału w wyznaczaniu strategicznych kierunków rozwoju UŁ. Jednym z takich wydarzeń są spotkania w ramach Wykładów Eksperckich, podczas których podejmowane są tematy oraz dyskusje związane m.in. z rozwojem Uczelni w kontekście zmian gospodarczych i geopolitycznych na świecie.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ Z WYKŁADU (flickr).