Spotkanie z Absolwentem VIP – Krzysztof Skiba, satyryk, publicysta, członek zespołu Big Cyc

Czy krasnoludki obaliły w Polsce komunizm?

Odpowiada: Krzysztof Skiba

23 czerwca | 17.30 | akademik ‚Balbina’ | wstęp wolny

Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Skibą – absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, satyrykiem, publicystą, autorem happeningów, członkiem zespołu Big Cyc.

Spotkanie będzie okazją do prezentacji najnowszej książki autorstwa naszego absolwenta – „Komisariat naszym domem – Pomarańczowa Historia”. To opowieść o happeningach z czasów PRL po których zawalił się system.

W latach 1987-1990 Krzysztof Skiba był liderem łódzkiej Galerii Działań Maniakalnych zwanej Pomarańczową Alternatywą Łódź, organizatorem i pomysłodawcą licznych happeningów ulicznych ośmieszających władze i propagandę PRL, wielokrotnie zatrzymywanym przez SB. Pomarańczowa Alternatywa stwarzała możliwość nieograniczonej swobody wyrażania myśli w konwencji surrealistycznej, będąc jednocześnie formą prowokacji artystycznej i politycznej.

Autorzy najciekawszych pytań do naszego gościa mają szanse otrzymać jego najnowszą książkę wraz z dedykacją.

Spotkanie poprowadzi redaktor Piotr Wesołowski („Gazeta Wyborcza”).

Zapraszamy!

Wcześniej, o godzinie 15.00 przy ulicy Piotrkowskiej 212/214 odbędzie się happening „Czytanie na ulicy. Skiba już nie młodzian czyta dla Łodzian!

plik1_

****************************************************

W ramach projektu Absolwent VIP, Uniwersytet Łódzki pragnie nawiązać współpracę ze znanymi osobistościami ze świata nauki, sztuki, polityki i biznesu, które ukończyły studia na UŁ. Uczelnia poprzez dedykowane inicjatywy oraz wydarzenia pragnie zachęcić je do udziału w wyznaczaniu strategicznych kierunków rozwoju UŁ. Jednym z takich wydarzeń są spotkania z absolwentami, podczas których podejmowane są tematy oraz dyskusje związane m.in. z rozwojem Uczelni w kontekście zmian społecznych, gospodarczych i geopolitycznych na świecie.