II Gala Absolwentów VIP UŁ

Już po raz drugi odbyła się gala „Absolwentów VIP” Uniwersytetu Łódzkiego. To zaszczytne grono wybitnych wychowanków Uczelni liczy już 160 osób. Spotkanie, które odbyło się w dniu 3 lutego br. w Pałacu Biedermanna w Łodzi, stanowi istotny element wzmacniania relacji Uniwersytetu z absolwentami i integracji samych absolwentów.

Podczas gali wręczone zostały kolejne nominacje „Absolwent VIP” Uniwersytetu Łódzkiego. Symboliczne statuetki z rąk Jego Magnificencji Rektora odebrali:

Marzena Bomanowska (Dyrektor Muzeum Kinematografii w Łodzi),

Barbara Mrozińska-Badura (Redaktor Naczelna Telewizji Toya),

Iwona Śledzińska-Katarasińska (Posłanka na Sejm RP),

Radosław Domagalski-Łabędzki (Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.),

Adam Krasoń (Prezes PwC Sp. z o.o.),

prof. Włodzimierz Nykiel (Poseł na Sejm i Rektor UŁ latach 2008-2016),

Tomasz Stamirowski (Partner Zarządzający Funduszem Inwestycyjnym AVALLON),

Jarosław Wichowski (Dyrektor Finansowy Pepsico Poland),

Piotr Wyszogrodzki (Wiceprezes Zarządu PwC).

Podczas Gali dyskutowano również o dynamicznie zmieniającej się Łodzi. W panelu Łódź wobec wyzwań przyszłości: NOWE CENTRUM ŁODZI/EXPO 2022 wzięli udział: Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, Prezes Radosław Domagalski-Łabędzki, Poseł Cezary Grabarczyk, Dyrektor EC-1 Błażej Moder, Dyrektor Zarządzający Fundacji Wsparcia SKANSKA Waldemar Olbryk i Rektor UŁ prof. Antoni Różalski. Dyskusję prowadził Redaktor Marek Krzciuk z TV TOYA.

W ramach programu Absolwent VIP, Uniwersytet Łódzki pragnie nawiązać współpracę ze znanymi osobistościami ze świata nauki, sztuki, polityki i biznesu, które ukończyły studia na UŁ.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia pod poniższym linkiem: