Wykład Ekspercki Absolwent VIP – Jakub Zabłocki, Prezes Grupy XTB, 26. w rankingu 100 Najbogatszych Polaków 2015 magazynu „Forbes”

29 października br. o godz. 15:00 odbył się VIII Wykład Ekspercki Absolwent VIP z udziałem Jakuba Zabłockiego – jednego z najmłodszych polskich milionerów (40 lat), pomysłodawcy i współzałożyciela X-Trade Brokers – największego w Europie Środkowej domu maklerskiego oferującego klientom możliwość inwestowania w waluty, akcje firm z największych giełd światowych oraz indeksy giełd towarowych. To jeden z 5 „królów innowacji” w sektorze usług finansowych – wspólnie z Wojciechem Sobierajem (Alior Bank), Mateuszem Morawieckim (BZ WBK), Marcinem Pióro (Cinkciarz.pl) i Sławomirem Lachowskim (mBank), opisywanych przez prof. Krzysztofa Rybińskiego w książce „Królowie innowacji w sektorze usług finansowych” (2015).

Podczas spotkania odbyło się również wręczenie kolejnych nominacji „Absolwent VIP” Uniwersytetu Łódzkiego. Symboliczne statuetki z rąk JM Rektora odebrali m.in. Dariusz Krzewina – Prezes Zarządu PZU Życie S.A., Tomasz Barańczyk – jeden z 3 Partnerów Zarządzających w PwC Polska, Joanna Podolska-Płocka – Dyrektor Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi czy Andrzej Furman – właściciel Aflofarm Fabryka Leków – lidera na polskim rynku suplementów diety i leków bez recepty.

uf1
uf2
uf3
uf4
uf5
uf6
uf7

W ramach projektu Absolwent VIP Uniwersytet Łódzki pragnie nawiązać współpracę ze znanymi osobistościami ze świata nauki, sztuki, polityki i biznesu, które ukończyły studia na UŁ. Uczelnia poprzez dedykowane inicjatywy oraz wydarzenia pragnie zachęcić je do udziału w wyznaczaniu strategicznych kierunków rozwoju UŁ. Jednym z takich wydarzeń są Wykłady Eksperckie, podczas których podejmowane są tematy oraz dyskusje związane m.in. z rozwojem Uczelni w kontekście zmian gospodarczych i geopolitycznych na świecie. Dotychczas odbyły się Wykłady Eksperckie m.in. Jarosława Kroca – Prezesa Accenture w Polsce, Konrada Pokutyckiego – Prezesa Zarządu BSH czy Jerzego Czubaka – członka kierownictwa Amcor Ltd., Dyrektora Operacyjnego Amcor Tobacco Packaging.

Jakub Zabłocki to przedstawiciel młodego, zdolnego pokolenia polskich finansistów (rocznik 1975). Prezes i jeden z twórców X-Trade Brokers Domu Maklerskiego, którego źródłem sukcesu było dostarczenie klientom nowoczesnych narzędzi do inwestowania. W finansach pracuje od 1996 r., najpierw w Banku Przemysłowym, potem jako analityk Gilette Poland i w BRE Banku w Warszawie, jako inspektor i specjalista. Ukończył Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia:

Polecamy również wywiad z Jakubem Zabłockim oraz wywiad z Absolwentką VIP p. Violettą Małek